30 maja 2019

Robert – Społecznik

Działalność społeczna jest moją życiową pasją.

Zaczynałem trochę w Oazie, Stowarzyszeniu Młodzieży Katolickiej oraz z Ministrantami. Nie było łatwo. Zawsze wiedziałem, że bez zaangażowania nie można liczyć, że inni będą za mnie podejmowali decyzje.

Teraz kiedy mam już za sobą doświadczenia zawodowe, zdobyłem wiedzę, umiejętności i właściwe kompetencje chcę je wykorzystać dla innych. Tak jak kiedyś Tata, teraz ja chcę wspierać społeczność, na której mi zależy.

Jestem w trójce klasowej najpierw mojej najstarszej córki Marysi, a teraz najmłodszego Pawła w Szkoły Podstawowej w Poczesnej.  Nie uchylałem się przed pracą na rzecz Rady Rodziców.  W roku Szkolnym 2009/2010 byłem członkiem komisji rewizyjnej.

sp

Zaangażowałem się w przygotowanie Festynu Szkolnego w czerwcu 2010 roku. Od tego czasu jestem Wiceprzewodniczącym Rady Rodziców.  Już udało nam się przygotować i przeprowadzić kilka festynów, bali i innych projektów na rzecz szkoły. W sumie na potrzeby naszych dzieci udało się przy udziale rodziców i sponsorów zebrać ponad 70 tyś złotych na zakup nowych komputerów, wyposażenie pracowni językowej czy multimedialne centrum edukacji zintegrowanej. Mogliśmy kupić potrzebne pomoce do nauki i zapewnić naszym pociechom warunki porównywalne do tych w Warszawie czy Poznaniu. Od września 2015 roku jestem Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Rodziców.

Jako rodzic przedszkolaków (młodszych dzieciaków Madzi i Pawełka) uczestniczyłem jako„wilk” w przedstawieniu przedszkolnym „Czerwony Kapturek we Wrzosowej w czasie pikniku przedszkolaków.

27161_464651426937595_54721396_n

Wraz z grupą znajomych udało nam się zorganizować kila spotkań letnich dla dzieciaków i turniej tenisa ziemnego.

Od 2006 roku ponownie angażuję się aktywnie w życie Parafii w Poczesnej. Prowadzę Stronę Internetową oraz kronikę parafialną. Jestem zawsze do dyspozycji gdy potrzeba pomocy, porady czy wsparcia.

parafia

Od 2009 roku działam w Parafialnym Kole Charytatywnym. Wspólnie z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej organizujemy zbiórki pieniędzy na rzecz potrzebujących z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia.  Przed świętami potrzebujący otrzymują wsparcie w postaci bonów pieniężnych na zakup żywności. Niestety osób które potrzebują pomocy nadal przybywa. To bardzo smutne. Od 2011 roku jestem członkiem zarządu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

ak

Więcej na www.parafia-poczesna.pl

Od stycznia 2012 roku jestem Prezesem Stowarzyszenia w Gminie Poczesna. Więcej na www.wgminiepoczesna.pl

logo poziom

Od stycznia 2013 roku jestem członkiem Śląskiego Towarzystwa Marketingowego. Od stycznia 2015 roku zostałem Członkiem Komisji Rewizyjnej Śląskiego Towarzystwa Marketingowego.  W lutym 2019 wybrany na trzecią kadencję do Komisji Rewizyjnej

168912_188020141232726_8177048_n

Od stycznia 2013 jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Po dwóch latach działalności na rzecz Towarzystwa zostałem wybrany jako Członek Komisji Rewizyjnej

images

 W ramach tych organizacji pozarządowych rozwijam swoje zainteresowania w obszarach bliskich mojej pracy zawodowej.

Od sierpnia 2013 roku jestem Strażakiem w OSP Huta Stara A. Udało nam się zorganizować Młodzieżową Drużynę Pożarniczą dziewcząt i chłopców do lat 16. Przez kilkanaście lat nasze Drużyny uczestniczyły w zawodach na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim gdzie odnosiliśmy sukcesy.

Nowym wyzwaniem był Projekt Szlachetna Paczka. Od września 2013 roku jako Lider Zespołu wraz z innymi osobami z naszej okolicy organizowałem pomoc dla potrzebujących z terenu naszej gminy. Kolejne przedsięwzięcia przede mną.

logo

Czy trudno być społecznikiem? Wielu znajomych pyta mnie, kiedy znajdujesz na to wszystko czas. Odpowiadam, że dla chcącego czas się znajdzie. Wystarczy tylko dobrze zorganizować sobie czas i kalendarz 

spsk

Od września 2015 roku jestem Przewodniczącym Rady Rodziców Publicznego Gimnazjum SPSK im. św. Józefa w Częstochowie. Od września 2017 roku jestem członkiem Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Swoje talenty chcę wykorzystywać nie tylko dla swojego dobra, ale również z pożytkiem dla innych.